ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4823141
*
nr 482 3141
Spegel
Empirestil, 1800-tal, höjd: 63
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2007
kl 17:44:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 22:58:32
1
150 kr
26/8 20:16:34
2
200 kr
26/8 20:43:57
3
250 kr
27/8 16:49:09
4
350 kr
27/8 17:11:30
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 482 3141
Spegel
Empirestil, 1800-tal, höjd: 63
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 22:58:32 | 1 | 150 kr |
26/8 20:16:34 | 2 | 200 kr |
26/8 20:43:57 | 3 | 250 kr |
27/8 16:49:09 | 4 | 350 kr |
27/8 17:11:30 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27